-
Акція«16 днів проти насильства»
В Україні стартує акція«16 днів проти насильства»
Щороку в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Адже у світі постійно відбуваються війни, напади, дискримінація, приниження. Саме тому важливо збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у суспільстві, нагадати людям про те, що насильству немає виправдання, а також створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.
17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
Дати початку та завершення Всеукраїнської акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.
Законодавством України передбачені заходи з протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства.
В Україні діє Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», і з початку 2019 року домашнє насильство в нашій країні вважається кримінальним злочином.
Важливим у цій сфері є ухвалення у 2020 році Указу Президента України «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства». Одним з інструментів його реалізації є Державна соціальна програма запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року, затверджена постановою Кабінету Міністрів від 24 лютого 2021 року № 145.
У вересні 2020 року Україна отримала офіційний статус учасниці «Партнерства Біарріц» – міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх.
Метою партнерства є консолідація зусиль міжнародної спільноти та посилення відповідальності задля досягнення рівності жінок і чоловіків.
Втіленням зобов’язань, що взяла на себе Україна, став запуск торік «гарячої лінії» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей – 1547.
Якщо людина опинилась у складних обставинах, спричинених насильством в сім’ї чи його реальною загрозою, якщо стала жертвою торгівлі людьми та прагне повернутися до нормального життя, за телефоном «гарячої лінії» 1547 цілодобово консультанти готові надати психологічну підтримку, проконсультувати або зареєструвати відповідне звернення до державних органів.
-
24 листопада 2023 року у Вінницькому обласному художньому музеї в назвичайно теплій і затишній атмосфері відбулася пррезентація книги Лариси Сичко “В’ЯР”, відвідали учні групи ІТН-1 разом з класним керівником Щасливою Р.О. та Головащенко Т.В.
Сучасне покоління громадян України прагне знати більше про власну історію, вражаючі і неповторні факти, події, зокрема про одну з найстрахітливіших – Голодомор 1932-1933 років.
Ось чому нам так потрібна свята пам’ять і правда, досконало вивчена, описана, осмислена.
-
Переможці ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади
ВІТАЄМО!
Переможці ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики
№ з/п група ПІБ учасника ПІБ учителя Місце 1. ФМН-1 Таран Ярослав Андрійович Єфременюк Ніна Василівна ІІІ 2. ІТН-1 Сич Михайло Вадимович Томчук Олена Василівна ІІІ 3. ІТН-1 Патлатюк Максим Артемович Томчук Олена Василівна ІІІ 4. ФМН-1 Нестеренко Павло Олександрович Єфременюк Ніна Василівна ІІІ 5. ФМН-2 Рубан Анна Ігорівна Штельмах Інна Володимирівна ІІ 6. ФМН-2 Федчишин Єгор Олександрович Штельмах Інна Володимирівна ІІ 7. ФМН-2 Гнатюк Тимофій Дмитрович Штельмах Інна Володимирівна ІІІ 8. ФМН-3 Данішевський Євген Олегович Єфременюк Ніна Василівна ІІ 9. ФМН-3 Шиманський Владислав Олександрович Єфременюк Ніна Василівна ІІІ 10. ІТР-3 Дмитришина Поліна Тарасівна Єфременюк Ніна Василівна ІІІ 11. ФМН-4 Ісов Владислав Артемович Томчук Олена Василівна ІІІ 12. ФМН-4 Сучок Катерина Анатоліївна Томчук Олена Василівна ІІІ ВІТАЄМО!
Переможці ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії
№ з/п група
ПІБ учасника
ПІБ учителя
Місце
1 ФМН-2
Кириченко Катерина Василівна Бондарчук Лариса Петрівна ІІІ 2 ІТН-2
Качмар Артем Віталійович Бондарчук Лариса Петрівна ІІІ -
Виховний захід до 90-х роковин Голодомору-геноциду 1932-33 рр.
У пʼятницю, 17 листопада, відбувся виховний захід до 90-х роковин Голодомору-геноциду 1932-33 рр. для груп ФМН-2, ОСБ-2, ІТН-3 та ОСБ-3.
На запрошення адміністрації закладу головний спеціаліст Центрального міжрегіонального відділу Українського інституту національної памʼяті Олексій Серветнік та заступник директора Музею Вінниці Євгеній Сафар’янс поспілкувалися з учнями про причини, передумови та перебіг Голодомору в Україні, зокрема на Вінниччині.
Бібліотека ліцею була поповнена трьома виданнями від УІНП: “Скриня” Катерини Єгорушкіної — книга про те, як говорити з дітьми дошкільного та молодшого віку про Голодомор; «Людяність у нелюдяний час», присвячена доброчинцям, які у 1932-1933 рр. допомагали нужденним, та “По той бік себе” Ірини Реви — про соціокультурні наслідки Голодомору. Дякуємо за подарунки нашим гостям!
Окрема вдячність вчителю з історії Іващук Галині та керівнику гуртка «Літературна вітальня» Дейнеці Наталії за організацію та постановку театрально-музичної частини виступу!
У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. Долучіться в цей день о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.
-
День толерантності
16 листопада – День толерантності
«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості».
Г.Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст
Поняття толерантності вперше почали вживати у XVIII столітті. У своєму «Трактаті про віротерпимість» видатний французький письменник і філософ Вольтер писав: «Безумством є переконання, що всі люди мають однаково думати про певні предмети».
Толерантність означає повагу, здатність без агресії сприймати думки, поведінку, спосіб життя іншої людини, якщо вони відрізняються від наших.
Толерантність – терпіння до чужих думок, поведінки, повага до національних і культурних відмінностей, прагнення до взаєморозуміння між народами світу.
Толерантність – це визнання і повага до інших людей, вміння жити разом з іншими людьми.
Толерантність передбачає, що у мене є свої погляди, у когось іншого вони інші, і хоча я ці погляди не поділяю, але терпимо до них ставлюся.
«Толерантність» — це доброзичливе й поблажливе ставлення до чогось. Але толерантна людина не повинна бути поблажливою до всього, наприклад, до порушення прав людини. Те, що порушує загальнолюдську мораль, не повинно сприйматися толерантною.
Толерантні люди більше знають про свої недоліки та переваги. Вони критично ставляться до себе і не прагнуть у всіх бідах звинувачувати інших. Вони не перекладають власної відповідальності на інших. Толерантна людина не ділить світ на два кольори – чорний та білий. Вона не акцентує на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати й зрозуміти інші точки зору.
Почуття гумору і здатність посміятися над своїми слабкими сторонами – особлива риса толерантної людини.
Притча ” Все залишає свій слід”
Жив собі хлопчик із жахливим характером. Якось батько дав йому мішок цвяхів і звелів по одному забивати їх у паркан щоразу, коли хлопчик втрачає терпець і з кимось свариться. У перший день він забив 37 цвяхів. Згодом навчився контролювати себе, і кількість цвяхів щодня зменшувалася. Хлопчик зрозумів, що легше опановувати свої емоції, ніж забивати цвяхи. Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до батька і сказав про це. Тоді батько звелів синові витягати з паркана по одному цвяху в ті дні, коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться.
Минав час, і згодом син зміг похвалитися батькові, що у паркані не залишилося жодного цвяха Батько відповів: «Ти добре поводишся, але подивися, скільки дірок залишилося. Паркан уже ніколи не буде таким, як колись».
Якщо ви з кимось сваритеся й говорите щось неприємне, то залишаєте після себе такі ж рани, як ці дірки від цвяхів і вони не зникнуть, незважаючи на те, скільки разів ви потім перепросите. Словесні рани завдають такого ж болю, як і фізичні.
Не залишайте на своєму шляху дірок! Не забивайте цвяхів ворожнечі, нерозуміння, жорстокості в душі людей!