Взаємодія з правоохоронними органами та протидія булінгу

План заходів булінг 2023-2024 навчальний рік

Наш навчальний заклад обслуговує

Інспектор сектору ювенальної превенції

Вінницького відділу поліції

Головного управління Національного поліції у Вінницькій області

майор поліції

Печенюк Олександр Володимирович

м. Вінниця, вул. Пирогова, 4, каб. 3,

телефон чергової частини: 59-33-29

 


Який механізм реагування на випадки булінгу?

Зразок заяви про булінг

План заходів профілактики булінгу на 2022-2023 роки

  1. Учні та вчителі зобов’язані повідомляти керівництву школи про випадки цькування, якщо вони були його безпосередніми свідками чи про які отримали достовірну інформацію.
  2. Письмові заяви про випадки цькування подаються керівнику школи. Саме він має видавати рішення про проведення подальшого розслідування. Після цього керівник навчального закладу має скликати комісію з розгляду випадків булінгу. Хто до неї входитиме — зараз уточнюється. Але саме ця комісія ухвалюватиме рішення за результатами розслідування та вживатиме заходів реагування.
  3. Сайт школи або сайт засновника школи має містити інформацію про те, який порядок подання, розгляду та реагування на заяви про доведені випадки булінгу.
  4. Директор школи обов’язково має повідомити про випадки булінгу в уповноважені підрозділи Національної поліції та службу в справах дітей.
  5. Якщо керівник школи жодним чином не реагує на випадки булінгу, скарги слід передати засновнику навчального закладу. Тобто в управління освіти, якщо це державний заклад, або фізичним (чи юридичним) особам, якщо це приватна школа. Хто засновник — вказано в статуті школи або на сайті Міністерства юстиції. Якщо й це не допомогло, батьки можуть звернутися до Національної поліції.