Учням

Основні правила з кібербезпеки:

  1. Використовуй надійний пароль для акаунтів: із великими та маленькими літерами, цифрами, символами.
  2. Намагайся не поширювати особисті дані (повне ім’я, домашню адресу, паролі) в інтернеті.
  3. Завантажуй програми тільки з офіційних сайтів.
  4. Не переходь за підозрілими посиланнями.
  5. Встанови антивірусну програму на всі гаджети.
  6. Пам’ятай: коли ти ділишся фото або відео, то втрачаєш контроль над ними.
  7. Не пиши та не публікуй нічого, про що не хочеш, аби дізнався весь світ.
  8. Якщо тебе хтось ображає, скажи про це батькам.
  9. Коли ділишся своїм домашнім завданням, обирай режим «Доступне тим, у кого є посилання».
  10. Не спілкуйся з тими, кого не знаєш у реальному житті

16 листопада – День толерантності

«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші.                                                           Ось чому і   дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами  взаємної терпимості».

Г.Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст

Поняття толерантності вперше почали вживати у XVIII столітті. У своєму «Трактаті про віротерпимість» видатний французький письменник і філософ Вольтер писав: «Безумством є переконання, що всі люди мають однаково думати про певні предмети».

 

Толерантність означає повагу, здатність без агресії сприймати думки, поведінку, спосіб життя іншої людини, якщо вони відрізняються від наших.

Толерантність – терпіння до чужих думок, поведінки, повага до національних і культурних відмінностей, прагнення до взаєморозуміння між народами світу.

Толерантність – це визнання і повага до інших людей, вміння жити разом з іншими людьми.

Толерантність  передбачає, що у мене є свої погляди, у когось іншого вони інші, і хоча я ці погляди не поділяю, але терпимо до них ставлюся.

«Толерантність» — це доброзичливе й поблажливе ставлення до чогось. Але толерантна людина не повинна бути поблажливою до всього, наприклад, до порушення прав  людини. Те, що порушує загальнолюдську мораль, не повинно сприйматися толерантною.

 Толерантні люди більше знають про свої недоліки та переваги. Вони критично ставляться до себе і не прагнуть у всіх бідах звинувачувати інших. Вони не перекладають власної відповідальності на інших. Толерантна людина не ділить світ на два кольори – чорний та білий. Вона не акцентує на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати й зрозуміти інші точки зору.

Почуття гумору і здатність посміятися над своїми слабкими сторонами – особлива риса толерантної людини.

Притча ” Все залишає свій слід”

Жив собі хлопчик із жахливим характером. Якось батько дав йому мішок цвяхів і звелів по одному забивати їх у паркан щоразу, коли хлопчик втрачає терпець і з кимось свариться. У перший день він забив 37 цвяхів. Згодом навчився контролювати себе, і кількість цвяхів щодня зменшувалася. Хлопчик зрозумів, що легше опановувати свої емоції, ніж забивати цвяхи. Нарешті настав день, коли він не забив жодного цвяха. Син підійшов до батька і сказав про це. Тоді батько звелів синові витягати з паркана по одному цвяху в ті дні, коли він не втратить самоконтролю і ні з ким не посвариться.

Минав час, і згодом син зміг похвалитися батькові, що у паркані не залишилося жодного цвяха Батько відповів: «Ти добре поводишся, але подивися, скільки дірок залишилося. Паркан уже ніколи не буде таким, як колись».

Якщо ви з кимось сваритеся й говорите щось неприємне, то залишаєте після себе такі ж рани, як ці дірки від цвяхів і вони не зникнуть, незважаючи на те, скільки разів ви потім перепросите. Словесні рани завдають такого ж болю, як і фізичні.

Не залишайте на своєму шляху дірок! Не забивайте цвяхів ворожнечі, нерозуміння, жорстокості в душі людей!