Бюджет шкільних проєктів

Учні Вінницького технічного ліцею  вчили підлітків як стати дорослими

У рамках міського конкурсу «Бюджет шкільних проєктів» був створений проєкт «Інтеграція молоді в сучасний соціум» або просто HELP?!, за підтримки міського голови Сергія Анатолійовича Моргунова. Його авторами є Михайло Рибак та Олександр Побережний, учні 11 класу Вінницького технічного ліцею. Ними була обрана важлива тема, яка близька їх одноліткам. У проєкті піднімалися змістовні проблеми сучасної молоді: дорослішання, пошук місця в житті, свобода вибору, шлях до успіху, стосунки між підлітками, соціалізація.

Метою проєкту була підготовка молоді до проблем дорослого життя та навчання ефективним засобам їх вирішення.

Завдання проєкту – об’єднання учнів з метою проведення різноманітніх заходів, спрямованих на соціалізацію молоді в соціум; підвищення рівня сформованості життєвих компетентностей підлітків шляхом організації неформального освітнього процесу та змістовного дозвілля.

Проєкт націлений на учнів та студентів 15-20 років, які стикаються з проблемою соціалізації, та просто небайдужих до свого майбутнього юнаків, який охоплює  ряд заходів, які були впроваджені протягом вересня-грудня:

 

 

– Тренінг «Створення успішного розвитку соціалізації молоді». Вхідне анкетування (3 групи по 1 заняттю).

– Створення фокус-групи з учасників тренінгу і проведення сфокусованого групового інтерв’ю.

– Креативна методика інтеграції молоді в сучасний соціум – Форум-театр. Проведення форуму.

– Тренінгове заняття з використанням методики креативного письма Люше «Сучасні проблеми молоді». Loesje – Проведення вуличної акції. Підведення підсумків вуличної акції, дебрифінг по методиці.

– Арт-захід «Мистецький арсенал».

– Гра «Вінницький пан».

– Конкурс на випуск багатосторінкового фотокалендаря.

– Фінальна святкова імпреза.

Загалом в рамках проєкту учні організували та провели 9 заходів, до яких долучились 140 учнів шкіл та студентів закладів вищої освіти міста Вінниці.

Фінальний захід проєкту – святкова імпреза, під час якої були підбиті підсумки реалізації проєкту «Інтеграція молоді в сучасний соціум», яка відбулася 23 грудня 2020 року у культурному центрі «Галерея XXI».

У рамках фінального заходу відбулося представлення авторського фотокалендаря на 2021 рік учня Вінницького технічного ліцею Артура Дубініна, до якого увійшли найкращі мотиваційні цитати і фото учасників проєкту.

Окрім того, учасники проєкту презентували гостям власні картини, на яких зображували свої емоції на такі актуальні проблеми суспільства: соцмережі в сучасному соціумі, вплив наркотичних речовин на свідомість підлітків, вихід зі скрутної ситуації тощо.

 

Відео з урочистої святкової імпрези: https://youtu.be/2IgIVZkRius

Дивіться більше фотографій з заходів за посилання: https://t.me/help_vn

 

Фотокореспонденти: Артур Дубінін – учень 9 класу

Роман Первачук – учень 11 класу