Бібліотечна справа
«Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною,
як скрипка для музиканта, як пензель для художника,
ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною.
В. Сухомлинський
Завідувач бібліотекою
Головащенко Таміла Володимирівна
Життєве кредо:
Педагогічне кредо:
|
Бібліотека закладу «Вінницький технічний ліцей» – це структурний інформаційний підрозділ ліцею, який забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням, педагогічному колективу, батькам учнів.
Бібліотека ліцею заснована в 1993 році і є головним навчальним кабінетом, де зосереджені і постійно поповнюються фонди художньої, періодичної, наукової літератури та підручників, навчальних і методичних посібників.
Станом на 1 жовтня 2021 року книжковий фонд бібліотеки складає 12033 примірника підручників та 4204 екземпляра художньої та методичної літератури.
Мовний склад основного бібліотечного фонду:
- книги українською мовою – 46,9%;
- книги російською мовою – 49,6%;
- книги англійською мовою – 3%;
- книги німецькою мовою – 0,5%.
Бібліотечний фонд має вільний доступ для користувачів. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі тематичні полички: «Закон, за яким ми живемо», «Куточок символіки», «Нашому роду немає переводу», «Мій край – моя історія жива Поділля», «Книга – джерело знань», «Комп’ютерні технології», «З дитинства йдемо до Тараса», «Осяяні славою імена», «Як парость виноградної лози, плекайте мову», «Бібліотека пропонує ознайомитися».
Довідково-пошуковий апарат бібліотеки ліцею включає в себе: абетковий каталог, систематичний каталог, електронний каталог художньої та методичної літератури, підручників, систематичну картотеку статей, систематичну картотеку «Робота з обдарованими дітьми».
Важливим напрямком у роботі бібліотеки ліцею є інформаційна робота. Основну роль тут відіграють усні форми масової роботи – розповіді про історію книги та роботу бібліотеки, про правила користування, зберігання навчальної літератури, бібліотечно-бібліографічні заняття тощо.
Інформаційна робота серед педагогічного колективу включає в себе виступи на педагогічних радах та методичних об’єднаннях з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу вчителю .
Щоденною кропіткою працею є виховання бібліотечно-бібліографічної культури ліцеїстів – у цьому допомагає актив бібліотеки «Друзі книги», який завжди бере активну участь у різних заходах (бібліотечні заняття, рейди-перевірки стану збереження підручників, благодійні акції «Подаруй бібліотеці книгу»).
Бібліотека ліцею перебуває на стадії корінного реформування, поступової трансформації у сучасний бібліотечно-інформаційний центр. Бібліотека ліцею оснащена комп`ютером, підключеним до мережі Інтернету, принтером.
Наша бібліотека завжди буде залишатися кабінетом №1 у ліцеї, фундаментом освіти і самоосвіти, скарбницею людських знань.
Корисні посилання:
ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІМ. К. А. ТІМІРЯЗЄВА
Бібліотечні уроки
Заходи проводились у Вінницькій обласній універсальній бібліотеці ім. А.К.Тімірязєва
Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини
ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВОК
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
“Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності”
Учні ліцею прийняли активну участь в акції “Подаруй бібліотеці книгу”
«В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!»
З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).
24 лютого 2022 р. розпочалася військова агресія російської федерації проти України. Війна порушила мирну творчу працю українського народу. Загинули тисячі людей, мільйони були вимушені покинути рідні домівки. Завдано непоправної шкоди численним населеним пунктам по всій країні, знищено сотні закладів освіти, науки і культури, зокрема бібліотек. Земля стогне від болю, кров людей проливається від рук російських окупантів. Український народ став на захист своєї держави, показавши відданість і любов до України.
Україна – земля славного незабутнього минулого, якою можна пишатися. На цій землі упродовж віків формувалася нація з гордим ім’ям – українці, які боронили свою територію від ворожих зазіхань. Так, нашій країні довелося пережити багато труднощів, але українці все витримали, не зламалися та стали ще міцнішими, ще дужчими, щоб будувати нову Україну – самостійну державу, здатну бути однією з найкращих і найвеличніших держав світу. Такою, про яку мріяли наші предки.
«Вдихнути в юну істоту душу громадянина – це значить передати не тільки радість, захоплення, гордість за все те, що становлять наші святині, а й сердечний біль, тривогу, турботу за долю цих святинь – свободу і незалежність, честь і велич, багатство і славу нашої улюбленої Вітчизни». Ці слова В. О. Сухомлинського – видатного педагога-гуманіста, громадянина − можуть слугувати орієнтиром у національно-патріотичному вихованні молодого покоління. Утвердження громадянських цінностей, виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції є одним із найважливіших пріоритетів закладів освіти. До цієї важливої місії долучився і наш ліцей.
З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувся під гаслом «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!». Захід сприяв втіленню основних положень «Концепції національнопатріотичного виховання в системі освіти України», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 6 червня 2022 р. № 527, а також приверненню уваги до питання патріотичного виховання в нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму підростаючої особистості, посиленню патріотичного руху в Україні, пробудженню в школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю. Загальний науково-методичний супровід організації та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек здійснювали Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України та головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України – Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського
Тиждень дитячого читання – 2023
«Слався, величайся, зіркою гори, українська книжко, серед дітвори!»
у комунальному закладі « Вінницький технічний ліцей » Вінницької міської територіальної громади
проходив з 03.03.2023 по 07.04.2023 року
Наприкінці березня в усіх дитячих бібліотеках України щорічно проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Традиційно це найбільше книжкове свято року.
Враховучи рекомендації Національної бібліотеки України для дітей у Вінницькому ліцеї були проведені такі заходи:
-Бібліотечний урок “Рідкісні та цінні книги Вінницької ОУНБ ім. В. Отамановського” ( ФМН-2, ІТН-2),
-«Книга – мандрівка»,
-Виставка літератури «Слався, величайся, українська книго, серед дітвори!»,
-Акція “Подаруй бібліотеці книгу”,
-Книжкова виставка «Скарбничка української літератури»,
– Урок бібліотворчості «Великодні писанки» ( ОСБ-1),
– Круглий стіл «Невмируща історія рідного краю» (ІТР-2),
– Виставка літератури «Історія рідного краю»,
– Виставка літератури «Великодні писанки» та багато інших.