• Новини

  Захід «Соборна мати Україна –  одна для всіх, як оберіг!»

  20 січня 2023 року  у Вінницькому технічному ліцеї відбувся, присвячений Дню Соборності України.

  День Соборності – свято України, яке відзначається щорічно 22 січня        в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської  Народної Республіки, яке відбулося в 1919 році.

  Слово соборна означає об’єднана, згуртована, нероздільна, вільна Україна. Саме сьогодні в ці нелегкі часи ми маємо, як ніколи, проявляти свою любов до рідної Батьківщини. Саме сьогодні, коли розпочата неоголошена війна проти цілісності, незалежності, волі, свободи українців.

  У цей складний час ми повинні згуртуватись, бо тільки в єдності запорука нашої Перемоги. Справжніми національними легендами України стали стійкі  захисники  Маріуполя, відважні бійці полку «Азов», хоробрі солдати та офіцери Збройних сил України та інших військових формувань, військові льотчики,  мужні солдати та сержанти, доблесні командири та бійці територіальної оборони і добровольчих формувань, сміливі нацгвардійці та відчайдушні рятівники,  фахові медики, які рятують воїнів на передовій, невтомні волонтери.

  Мабуть, у нас, в Україні немає жодної байдужої людини, яка б не допомагала нашим захисникам та захисницям на фронті, підтримувала  постраждалих переселенців, співчувала  людям,  чиї близькі та рідні загинули чи поранені під час ракетних ударів рашистів.

  Ми усвідомлюємо, що всі ми – єдина частина нашого народу і без нас усіх немає ні народу, ні країни, ні історії, ні  сьогодення, ні майбутнього.

  Україна – це земля, де ми народилися і живемо, де жили наші предки, наші батьки, де живуть і будуть жити наші діти. Україна – це наша мати Батьківщина!

  Як сказав ще у I столітті нової ери римський державний діяч та філософ Цицерон: «Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що вона твоя!».

   

 • Новини

  День Соборності України

  22 січня 1919 року на Софійському майдані Києва було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

  Возз’єднання українських земель навічно увійшло в історію України величним національним святом – Днем Соборності України.

  День Соборності є надзвичайно актуальним та одним із найважливіших пам’ятних днів для нашої країни. Це нагадування кожному українцю про те, що сила нашої держави – у нашій єдності та соборності українських земель.

  Бажаємо усім українцям міцного здоров’я, миру, добра, злагоди та сильної віри у гідне майбутнє нашої країни!

  22_січня_2023_інформатеріали

 • Новини

  Факультет Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба запрошує учнів нашого ліцею до вступу у Харківського національного університету повітряних сил імені Івана Кожедуба.

  Детальніше на сторінці “Профорієнтації здобувачів освіти” (натиснути тут)

 • Новини

  Переможці ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади 2022-2023 н.р.

   

  Вітаємо переможців, призерів та їх наставників

  ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади 2022-2023 н.р. 

   

   

   

  Переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови 2022

  Переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської та німецької мови 2022

  Переможці ІІ етапу Всеукраїнськох олімпіади з фізики 2022

  Переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з математики 2022

  Переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з географії 2022

  Переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії 2022

  Переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з інформатика 2022

  Переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з ІКТ 2022

  Переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з біології 2022

  Переможці ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії 2022

 • Новини

  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

  «В НАС ЄДИНА МЕТА – УКРАЇНА СВЯТА, НЕЗДОЛАННА НІКИМ І НІКОЛИ!»

   З 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек щорічно проводився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931).

  24 лютого 2022 р. розпочалася військова агресія російської федерації проти України. Війна порушила мирну творчу працю українського народу. Загинули тисячі людей, мільйони були вимушені покинути рідні домівки. Завдано непоправної шкоди численним населеним пунктам по всій країні, знищено сотні закладів освіти, науки і культури, зокрема бібліотек. Земля стогне від болю, кров людей проливається від рук російських окупантів. Український народ став на захист своєї держави, показавши відданість і любов до України.

  Україна – земля славного незабутнього минулого, якою можна пишатися. На цій землі упродовж віків формувалася нація з гордим ім’ям – українці, які боронили свою територію від ворожих зазіхань. Так, нашій країні довелося пережити багато труднощів, але українці все витримали, не зламалися та стали ще міцнішими, ще дужчими, щоб будувати нову Україну – самостійну державу, здатну бути однією з найкращих і найвеличніших держав світу. Такою, про яку мріяли наші предки.

  «Вдихнути в юну істоту душу громадянина – це значить передати не тільки радість, захоплення, гордість за все те, що становлять наші святині, а й сердечний біль, тривогу, турботу за долю цих святинь – свободу і незалежність, честь і велич, багатство і славу нашої улюбленої Вітчизни». Ці слова В. О. Сухомлинського – видатного педагога-гуманіста, громадянина − можуть слугувати орієнтиром у національно-патріотичному вихованні молодого покоління. Утвердження громадянських цінностей, виховання почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції є одним із найважливіших пріоритетів закладів освіти. До цієї важливої місії долучився і наш ліцей.

  З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек відбувся під гаслом «У нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи!». Захід сприяв втіленню основних положень «Концепції національнопатріотичного виховання в системі освіти України», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 6 червня 2022 р. № 527, а також приверненню уваги до питання патріотичного виховання в нашій державі, розкриттю виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднанню зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму підростаючої особистості, посиленню патріотичного руху в Україні, пробудженню в школярів глибокого інтересу до історії України та рідного краю. Загальний науково-методичний супровід організації та проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек здійснювали Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України та головний координаційний науково-методичний центр мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України – Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського

 • Новини

  Олімпійський тижндень

  Інформація про підсумки Олімпійського тижня
  З метою сприяння розвитку олімпійського руху в Україні, пропаганди здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, формування в учнів фізичного і морального здоров’я з 12 по16вересня 2022року ВТЛ пройшов Олімпійський тиждень!Цікаво та насичено.