Актуальні сторінки

Корисна інформація

Історична довідка

Вінницький технічний ліцей відкрито 1 вересня 1993 року.

Ліцей розташований у центрі м. Вінниці за адресою: вул. Монастирська, 4, на чудовому березі річки Південний Буг, у типовому приміщенні, яке було побудовано в 1912 році для першої головної гімназії міста. Загальна площа ліцею 4232 м2.

photo19

В 1907 р. у місті було відкрито один із найбільших закладів міста - чоловічу гімназію. Вона розмістилася в головному корпусі „Мурів”. В 1912 р. для гімназії побудували великий і зручний триповерховий будинок в південній частині „Мурів”. Будівля містила в собі одночасно жіночу та чоловічу гімназії. Чоловіча гімназія була розташована на третьому поверсі, а жіноча- на другому, а перший поверх займали службові приміщення.

З 2 лютого по 6 березня 1919 р. у приміщенні розташовується Міністерство освіти УНР, оскільки в цей час у Вінниці зупинилась Директорія, емігруючи з Києва на Захід від денікінського режиму.

В 1918-20 р.р. гімназія була перетворена у двокласне початкове училище з російською та українською мовами навчання.

В 1920 р. в приміщенні вже міститься Вінницький інститут народної освіти. Тут він існує до 1924 р., згодом переїжджає до Кам'янця-Подільського.

В 1926 р. в будівлі новий учбовий заклад – Український педагогічний технікум ім. І.Франка. Технікум отримує статус вищого навчального закладу.

В 1932 р. в будівлю переїжджає інститут соціального виховання. В 1933 р. він був перетворений у педагогічний інститут з 4-річним терміном навчання.

В 1935 р. педагогічний інститут знову реорганізовано в учительський з 2-річним терміном навчання, який 4 квітня 1937 р. отримав назву ім. М.Островського. В роки Великої Вітчизняної війни тут розміщувався центр підпільної роботи з молоддю, яким керував Іван Васильович Будаєв (Бутенко), в 1943 р. розстріляний гестапо.

Під час Другої світової війни приміщення було пошкоджено вогнем і учительський інститут перевели в нове приміщення.

У часи, коли директором був Андріанов П.О., тут навчався Кирилюк Є.П. - український літературознавець, академік Національної академії наук України. Після закінчення Вінницького учительського інституту Кирилюк Є.П. працював у Вінницькому повітовому й Подільському відділах народної освіти, учасник Другої світової війни, воював на Брянському та Сталінградському фронті. 

Після реконструкції та ремонту будівлі у 1959-60 н.р. відкрилася середня школа №29. Навчання велось російською мовою. Англійська мова викладалась з першого класу. Здобували освіту 886 учнів.

Навчались у дві зміни:

І – 1,5-11 класи

ІІ – 2-4 класи.

Працювала їдальня. Директорами і заступниками були досвідчені педагоги: Калінін М.С., Корсунь П.К. Діяли гуртки: літературний, крєзнавчий, хімічний, фізичний, математичний, драматичний.

З 1975 р. тут починають працювати курси УВК.

1 вересня 1993 р. тут з’являється Україно-американський ліцей, який згодом реорганізовується у Вінницький технічний ліцей. Це був середній навчальний заклад у системі безперервного навчання для учнів 8-11 класів, які бажали здобути освіту за напрямками:

-інформатика та обчислювальна техніка,

-технологія та економіка виробництва,

-інженерія та менеджмент.

Прийом на І курс здійснюється на основі конкурсного відбору з числа учнів шкіл м. Вінниці та Вінницької області. За співбесідою зараховуються переможці та призери Всеукраїнських, обласних та міських олімпіад з математики і фізики та призери конкурсів технічної творчості.

Ліцей забезпечує завершення загальної освіти і поряд з цим поглиблену підготовку з фізики, інформатики, англіїської мови, а також допрофесійну підготовку за однією із спеціальностей.

Гордість ліцею – його випускники. Навчаючись у вузах, вони підтверджують якість знань, що отримали в ліцеї.

Для учнів шостих-сьомих класів шкіл м. Вінниці, що бажають навчатись в ліцеї, створені проліцейні групи, які працюють щосуботи по чотири години, починаючи з жовтня місяця кожного навчального року. Після закінчення навчання в проліцейних групах учні здають письмові екзамени з рідної мови, фізики, математики чи англійської мови та проходять психологічне тестування, що дає можливість визначити право на зарахування до ліцею.

Кориcні посилання

Статистика відвідувань

002158698
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
3541
1190
3541
1125200
60258
58867
2158698

Your IP: 54.224.91.246
Visitors Counter