Бібліотечна справа

«Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною,

як скрипка для музиканта, як пензель для художника,

 ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною.

В. Сухомлинський

 

Завідуюча бібліотекою

Головащенко Таміла Володимирівна

 

Життєве кредо:

  • “Любити життя, і цінувати кожну його хвилину, нести радість, у книгах – шукати істину, у людях – мудрість».

Педагогічне кредо:

  • «… Найдосвідченіший педагог ніколи не повинен спинятися на досягнутому, бо якщо немає руху вперед, то неминуче починається відставання». В.О.Сухомлинський

Бібліотека закладу «Вінницький технічний ліцей» — це структурний інформаційний підрозділ ліцею, який забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням, педагогічному колективу, батькам учнів.

Бібліотека ліцею заснована в 1993 році і є головним навчальним кабінетом, де зосереджені і постійно поповнюються фонди художньої, періодичної, наукової літератури та підручників, навчальних і методичних посібників.

Станом на 21 січня 2017 року книжковий фонд бібліотеки складає 11981 примірників підручників та 4477 екземплярів художньої та методичної літератури.

Мовний склад основного бібліотечного фонду:

  • книги українською мовою  – 46,9%;
  • книги російською мовою    – 49,6%;
  • книги англійською мовою  – 3%;
  • книги німецькою мовою     – 0,5%.

Бібліотечний фонд розміщений згідно з ББК і має вільний доступ для користувачів. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі тематичні полички: «Закон, за яким ми живемо», «Куточок символіки», «Нашому роду немає переводу», «Мій край – моя історія жива Поділля», «Книга – джерело знань», «Комп’ютерні технології», «З дитинства йдемо до Тараса», «Осяяні славою імена», «Як парость виноградної лози, плекайте мову», «Бібліотека пропонує ознайомитися».

Довідково-пошуковий апарат бібліотеки ліцею включає в себе: абетковий каталог, систематичний каталог, електронний каталог художньої та методичної літератури, підручників, систематичну картотеку статей, систематичну картотеку «Робота з обдарованими дітьми».

Важливим напрямком у роботі бібліотеки ліцею є інформаційна робота. Основну роль тут відіграють усні форми масової роботи – розповіді про історію книги та роботу бібліотеки, про правила користування, зберігання навчальної літератури, бібліотечно-бібліографічні заняття тощо.

Інформаційна робота серед педагогічного колективу включає в себе виступи на педагогічних радах та методичних об’єднаннях з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу вчителю .

Щоденною кропіткою працею є виховання бібліотечно-бібліографічної культури ліцеїстів – у цьому допомагає актив бібліотеки «Друзі книги», який завжди бере активну участь у різних заходах (бібліотечні заняття, рейди-перевірки стану збереження підручників, благодійні акції «Подаруй бібліотеці книгу»).

Бібліотека ліцею перебуває на стадії корінного реформування, поступової трансформації у сучасний бібліотечно-інформаційний центр. Бібліотека ліцею оснащена комп`ютером, підключеним до мережі Інтернету, принтером.

Наша бібліотека завжди буде залишатися кабінетом №1 у ліцеї, фундаментом освіти і самоосвіти, скарбницею людських знань.

Слово про книгу

Книга — найбільш складне і велике диво, створене людиною.

Книга буде жити вічно. Зовнішній вигляд книги, звичайно, буде змінюватись. Книга на пальмових листках з вічними мініатюрами, які ніколи не вицвітають, мають мало загального із сучасними виданнями у глянцевих обкладинках. Але книга залишається книгою. Немає більш піднесеної радості, ніж щоденно через книгу входити у спілкування з наймудрішими людьми світу, відкривати нове у старому, читати і перечитувати.

Я читаю, отже , я мислю, я існую! Про любов до книги можна говорити без кінця. Книгу люблять старі і молоді, академіки та учні. Вона є у кожному домі. Найчастіше її називають другом. І хоч є багато великих бібліотек, де можна взяти і прочитати будь-яку книжку, книголюбу приємно мати свою книжкову шафу, щоб стояла вона завжди перед очима й красувалася рідкістю назв та вишуканістю палітурок.

Спілкування з книгою означає для нас не менше, ніж спілкування з людиною. Книга дарує безсмертя письменнику. Читаючи книгу, можна сьогодні почути письменника Cтародавнього Єгипту, літописців Новгорода і Києва.

Ми працюємо з книгою і, зокрема, з підручником. Через наші руки, і, звичайно, серце проходять тисячі книг. Ми їх не можемо не любити. Тому нам хочеться їх зберегти, адже книги створюють не для того, щоб вони стояли і припадали пилюкою на полицях , вони мусять бути в наших руках.

Сьогодні до наших послуг понад 700 млн. книжок, які зібрані у 45 тис. бібліотек усіх систем і відомств країни. Зокрема, бібліотечний фонд Вінницького технічного ліцею налічує 16458 примірників підручників, художньої і методичної літератури.

Важливими осередками української культури, духовності народу є національні, великі наукові, універсальні та галузеві бібліотеки.

Цінність бібліотеки полягає в тому, що вона зберігає творіння людського розуму – наукове визнання – і цим забезпечує розвиток науки найціннішим, що залишається нащадкам від попередніх поколінь.


Бібліотечні уроки

Заходи проводились у Вінницькій обласній універсальній бібліотеці ім. А.К.Тімірязєва

 

Шкільна бібліотека — центр творчого розвитку дитини

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (01.10.2018 — 30.10.2018)

 

 


 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (01.10.2019 — 31.10.2019)

ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВОК