Бібліотечна справа

«Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною,
як скрипка для музиканта, як пензель для художника,
 ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною.
В. Сухомлинський

 

Завідувач бібліотекою

Головащенко Таміла Володимирівна

 

Життєве кредо:

  • “Любити життя, і цінувати кожну його хвилину, нести радість, у книгах – шукати істину, у людях – мудрість».

Педагогічне кредо:

  • “… Найдосвідченіший педагог ніколи не повинен спинятися на досягнутому, бо якщо немає руху вперед, то неминуче починається відставання”. В.О.Сухомлинський

Бібліотека закладу «Вінницький технічний ліцей» – це структурний інформаційний підрозділ ліцею, який забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням, педагогічному колективу, батькам учнів.

Бібліотека ліцею заснована в 1993 році і є головним навчальним кабінетом, де зосереджені і постійно поповнюються фонди художньої, періодичної, наукової літератури та підручників, навчальних і методичних посібників.

Станом на 1 жовтня 2021 року книжковий фонд бібліотеки складає 12033 примірника підручників та 4204 екземпляра художньої та методичної літератури.

Мовний склад основного бібліотечного фонду:

  • книги українською мовою  – 46,9%;
  • книги російською мовою    – 49,6%;
  • книги англійською мовою  – 3%;
  • книги німецькою мовою     – 0,5%.

Бібліотечний фонд має вільний доступ для користувачів. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі тематичні полички: «Закон, за яким ми живемо», «Куточок символіки», «Нашому роду немає переводу», «Мій край – моя історія жива Поділля», «Книга – джерело знань», «Комп’ютерні технології», «З дитинства йдемо до Тараса», «Осяяні славою імена», «Як парость виноградної лози, плекайте мову», «Бібліотека пропонує ознайомитися».

Довідково-пошуковий апарат бібліотеки ліцею включає в себе: абетковий каталог, систематичний каталог, електронний каталог художньої та методичної літератури, підручників, систематичну картотеку статей, систематичну картотеку «Робота з обдарованими дітьми».

Важливим напрямком у роботі бібліотеки ліцею є інформаційна робота. Основну роль тут відіграють усні форми масової роботи – розповіді про історію книги та роботу бібліотеки, про правила користування, зберігання навчальної літератури, бібліотечно-бібліографічні заняття тощо.

Інформаційна робота серед педагогічного колективу включає в себе виступи на педагогічних радах та методичних об’єднаннях з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу вчителю .

Щоденною кропіткою працею є виховання бібліотечно-бібліографічної культури ліцеїстів – у цьому допомагає актив бібліотеки «Друзі книги», який завжди бере активну участь у різних заходах (бібліотечні заняття, рейди-перевірки стану збереження підручників, благодійні акції «Подаруй бібліотеці книгу»).

Бібліотека ліцею перебуває на стадії корінного реформування, поступової трансформації у сучасний бібліотечно-інформаційний центр. Бібліотека ліцею оснащена комп`ютером, підключеним до мережі Інтернету, принтером.

Наша бібліотека завжди буде залишатися кабінетом №1 у ліцеї, фундаментом освіти і самоосвіти, скарбницею людських знань.

Корисні посилання:

ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІМ. К. А. ТІМІРЯЗЄВА

Бібліотека ФМГ № 17

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ ІМЕНІ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО

 


Бібліотечні уроки

Заходи проводились у Вінницькій обласній універсальній бібліотеці ім. А.К.Тімірязєва

 

Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини


ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВОК

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 

“Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності”

(01.10.2021 – 31.10.2021)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учні ліцею прийняли активну участь в акції “Подаруй бібліотеці книгу”