Бібліотечна справа
«Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною,
як скрипка для музиканта, як пензель для художника,
ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною.
В. Сухомлинський
Завідувач бібліотекою
Головащенко Таміла Володимирівна
![]() |
Життєве кредо:
Педагогічне кредо:
|
Бібліотека закладу «Вінницький технічний ліцей» – це структурний інформаційний підрозділ ліцею, який забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням, педагогічному колективу, батькам учнів.
Бібліотека ліцею заснована в 1993 році і є головним навчальним кабінетом, де зосереджені і постійно поповнюються фонди художньої, періодичної, наукової літератури та підручників, навчальних і методичних посібників.
Станом на 1 жовтня 2021 року книжковий фонд бібліотеки складає 12033 примірника підручників та 4204 екземпляра художньої та методичної літератури.
Мовний склад основного бібліотечного фонду:
- книги українською мовою – 46,9%;
- книги російською мовою – 49,6%;
- книги англійською мовою – 3%;
- книги німецькою мовою – 0,5%.
Бібліотечний фонд має вільний доступ для користувачів. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі тематичні полички: «Закон, за яким ми живемо», «Куточок символіки», «Нашому роду немає переводу», «Мій край – моя історія жива Поділля», «Книга – джерело знань», «Комп’ютерні технології», «З дитинства йдемо до Тараса», «Осяяні славою імена», «Як парость виноградної лози, плекайте мову», «Бібліотека пропонує ознайомитися».
Довідково-пошуковий апарат бібліотеки ліцею включає в себе: абетковий каталог, систематичний каталог, електронний каталог художньої та методичної літератури, підручників, систематичну картотеку статей, систематичну картотеку «Робота з обдарованими дітьми».
Важливим напрямком у роботі бібліотеки ліцею є інформаційна робота. Основну роль тут відіграють усні форми масової роботи – розповіді про історію книги та роботу бібліотеки, про правила користування, зберігання навчальної літератури, бібліотечно-бібліографічні заняття тощо.
Інформаційна робота серед педагогічного колективу включає в себе виступи на педагогічних радах та методичних об’єднаннях з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу вчителю .
Щоденною кропіткою працею є виховання бібліотечно-бібліографічної культури ліцеїстів – у цьому допомагає актив бібліотеки «Друзі книги», який завжди бере активну участь у різних заходах (бібліотечні заняття, рейди-перевірки стану збереження підручників, благодійні акції «Подаруй бібліотеці книгу»).
Бібліотека ліцею перебуває на стадії корінного реформування, поступової трансформації у сучасний бібліотечно-інформаційний центр. Бібліотека ліцею оснащена комп`ютером, підключеним до мережі Інтернету, принтером.
Наша бібліотека завжди буде залишатися кабінетом №1 у ліцеї, фундаментом освіти і самоосвіти, скарбницею людських знань.
Корисні посилання:
ВІННИЦЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІМ. К. А. ТІМІРЯЗЄВА
Бібліотечні уроки
Заходи проводились у Вінницькій обласній універсальній бібліотеці ім. А.К.Тімірязєва
Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини
ВИГОТОВЛЕННЯ ЛИСТІВОК
Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
“Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності”
Учні ліцею прийняли активну участь в акції “Подаруй бібліотеці книгу”