Новини

До дня визволення Вінниці від фашистських загарбників

ТОП 5 фактів про визволення м. Вінниця

  1. Вінницю від німецьких загарбників звільнили на 1003 день війни. 20 березня 1944 року війська 1-го Українського фронту до 19 години заволоділи містом та ще кількома населеними пунктами.
  2. Є документальні підтвердження того, що за добу до форсування Бугу 19 березня 1944 року німці почали підпалювати і підривати основні будинки в місті, які вони не планували використовувати для оборони.
  3. У боях за місто 19-20 березня рактично весь німецький гарнізон був знищений, у зв’язку з тим, що Гітлер в березні 1944 року висунув таку концепцію міст-фортець. Міста, як ключові транспортні розв’язки, брали на себе дуже велике навантаження, ставали ключовими точками. І гарнізон повинен був відбиватися до останнього. З цілої танкової армії, в якій танків кілька сотень штук, навіть більше, вийшло всього 1-3 німецьких танка.
  4. Частинами радянських військ, що визволяли м. Вінниця захоплено велика кількість трофеїв, в тому числі значну кількість продовольчих складів, запасів боєприпасів, до 10 тис. автомашин різних марок та систем.
  5. Для Вінниці дата 19-20, скажімо, сакральна, тому що Вінниця була захоплена німцями саме 19-20, але липня. І звільнена 19-20, але березня.У 41 році Вінницю захоплювала 4 гірсько-піхотна дивізія німців, а так склалося, що вона ж відступала з Вінниці 1944 року