Актуальні сторінки

Корисна інформація

Пам’ятка «Протидія торгівлі людьми»

Легковажне ставлення до роботи за кордоном може завдати Вам неабиякої шкоди: обмеження права подальшого виїзду та роботи за кордоном, обмеження Вашої свободи, втрати Вашого здоров’я чи навіть життя. Саме через легковажність та недостатню поінформованість про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях. Якщо Ви вирішили їхати за кордон, запам’ятайте такі поради:

1) Закордонний паспорт, візу та проїзні документи оформляйте й сплачуйте за ці послуги особисто. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову кабалу або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами.

2) Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:

- різного роду фірми з посередництва в працевлаштуванні за кордоном;

- туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомств, агенції шоу-бізнесу;

- оголошення, рекламу в засобах масової інформації та комп’ютерній мережі інтернет. Не реагуйте на рекламу фірми, яка не відповідає вимогам законодавства (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав );

- незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, знайомих, друзів,сусідів або колег по роботі чи навчанню.

3) Переговори про навчання, працевлаштування, туристичні подорожі чи шлюби не ведіть наодинці з агентом. Запросіть із собою взяти участь у переговорах свою довірену особу (це може бути хтось із Ваших близьких). З’ясуйте, чи має агент фірми або підприємець ліцензію на посередництво в працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію Ви можете перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном (044) 289-50-97 з 17.00 до 18.00 год. З понеділка по четвер, з 17.00 до 17.45 год. у п’ятницю або на інтернет-сайті www. minpraci.qov.ua.

4) З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір (контракт), складений зрозумілою для Вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас. Не здійснюйте оплат за посередництво в працевлаштуванні.

5) Для виїзду за кордон з метою легального працевлаштування необхідно отримати трудову візу.

Працевлаштування за туристичною чи гостьовою візою може закінчитися для Вас нелегальним становищем, експлуатацією, ув’язненням та принизливою депортацією.

6) Термін перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам послуги щодо продовження цього терміну.

7) За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

8) Залишіть рідним чи близьким копії свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних квитків та свою нещодавно зроблену фотографію, а також номери телефонів роботодавця, знайомих за кордоном, посольства ( консульства) України та свої номер телефону й адресу, де Ви збираєтесь зупинитися.

9) Тримайте при собі також копії національного та закордонного паспортів. В разі необхідності, це спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

10) Якщо Ви опинилися за межами України в скрутному становищі, звертайтеся по допомогу до посольства (консульства) України, яке представлене в цій країні, або до Міністерства закордонних справ України за телефонами (38 044) 238-15-50. Ви також можете звернутися до громадських та благодійних організацій з проханням надати Вам допомогу.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами громадських організацій:

0-800-500-22-55 – національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

0-800-505-50-10 – Всеукраїнська гаряча лінія центрів консультування мігрантів (безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні)

527 – безкоштовно з номерів life:), Київстар та МТС

Подбайте про власну безпеку заздалегідь. Дізнайтеся про свої права під час навчання, роботи, подорожі чи життя за кордоном.

Поради з питань запобігання насильству та захисту прав дітей

Рекомендації для учнів та їх однолітків

- Твої права в сім’ї в нашій державі захищають Сімейний кодекс України та Цивільний кодекс України;

- Будь поінформованим та нагадуй батькам про існування твоїх прав (права дитини є такими ж як і права дорослих, які є закріпленими в ІІ розділі Конституції України);

- Намагайся завжди шукати порозуміння з батьками;

- Не соромся звертатися за допомогою до кваліфікованих спеціалістів, вчителів, психологів, працівників прокуратури, кримінальної міліції у справах неповнолітніх;

- З 14 років ти маєш право особисто звернутися в суд щодо порушень твоїх прав батьками

 

Насилля на вулиці

Насиллям на вулиці щодо дітей є:

- Фізичне насилля: грабіж, розбій, побиття, проституція, примусова праця (збирання і здача металобрухту, макулатури, порожні пляшки, миття машин, праця вантажниками).

- Моральне насилля: образи, приниження честі та гідності.

- Злочини проти власності: грабіж, вимагання.

- Сексуальне насилля: проституція, зґвалтування, розбещення.

 

Шляхи подолання (Як себе поводити):

- Не ходити самому по вулицях в вечірній та нічний час;

- Не спілкуватися із незнайомими особами;

- Не виставляти на показ коштовні речі (прикраси, мобільні телефони, гроші);

- Не вживати алкогольні, наркотичні засоби (це призводить до втрати самоконтролю);

- Не провокувати своєю поведінкою інших (викликаючий одяг та поведінка);

- У випадку працевлаштування, вимагай від працедавців дотримання норм трудового законодавства щодо неповнолітніх (укладення трудового договору у письмовій формі із зазначенням умов праці);

- Якщо на твоїх очах відбувається правопорушення, дуже важливо не бути втягнутим у нього щоб не стати жертвою або співучасником;

- Якщо ти став свідком правопорушення, варто обов’язково звернутись до правоохоронних органів і надати їм інформацію про це. Таким чином ти убережеш себе й інших людей від того, щоб не стати жертвою.

«Ваша власна поведінка — найвирішальніша річ. Ви думаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи наказуєте їй. Ви виховуєте і в кожну мить вашого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома» (С.А.Макаренко).

Соціальний педагог

Щорс Вадим Володимирович

 

 

Педагогічне кредо

 

«Виховання мусить виходити з законів моралі, а не з дисципліни» І. Кант

 

Творчий звіт соціального педагога Щорса Вадима Володимировича

https://www.youtube.com/watch?v=LaMO-1Pdp6U

shchors

 Пріоритетними напрямки роботи на 2016-2017 навчальний рік є:

  • робота з дітьми, які постраждали внаслідок військових дій на Сході України та мають певний травматичний досвід;
  • супровід дітей з особливими освітніми потребами;
  • питання профілактики і превенції протиправної, агресивної, жорстокої, насильницької поведінки серед школярів;
  • профілактика вживання алкогольних та наркотичних речовин дітьми і молоддю;
  • збереження репродуктивного здоров’я;
  • профілактична робота щодо запобігання торгівлі людьми;
  • соціально-педагогічний супровід профільного та професійного самовизначення учнів;
  • дотримання прав дитини, соціальний захист прав прав і свобод дітей, створення умов комфортного освітнього середовища, захисту честі і гідності учнів.

present

Міжнародний навчально-методичний семінар

Соціальний педагог ліцею Щорс Вадим Володимирович з 2007 року плідно співпрацює з Всеукраїнською громадською організацією «Міжнародний шкільний проект», яка співробітничає з колегами-освітянами із Сполучених Штатів Америки (освітня організація «International School Project»). Спільно з ВГО брав участь у проведенні багатоденного міжнародного навчально-методичного семінару в рамках проектів «Моральне виховання учнів і профілактика шкідливих звичок» та «Родинна твердиня» у м. Старокостянтинів, Хмельницької області (2009); Турбів, Вінницької області (2010); Нетішин, Хмельницької області (2012); Херсон (2012); Броди, Львівська область (2013); Вінниці (2013-2015). IMG 20150403 085358

WsS7KSei62w6TM4M9 4zgA

Майстер-клас для соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів

27.11.2014 р. проведено майстер-клас для соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів: «Соціально-педагогічна профілактика школярів шляхом залучення їх до діяльності шкільних омбудсменів».

IMG 1996IMG 2006

IMG 2036IMG 2031

Фестиваль учнівських агітбригад

У рамках проекту «Формування учнівських агітбригад як попередження соціально негативних явищ» у закладі протягом жовтня 2014 — квітня 2015 року для учнів 8-11 класів були показані виступи учнівської агітбригади «Здоровий квартал». Мета проекту — створення системи соціально позитивних стимулів в учнів закладу та підвищення соціальної активності молоді.

21 квітня 2015 року в приміщенні комунального закладу «Гуманітарна гімназія № 1 ім. М. Пирогова Вінницької міської ради» відбувся міський Фестиваль учнівських агітбригад.

IMG 2127IMG 2123

IMG 2125IMG 2122

Виступ на тему: «Мистецтво бути здоровим!» https://www.youtube.com/watch?v=TraGo6P8yi4

scan1

Соціальним педагогом активно ведеться просвітницька діяльність серед учнів, батьків та вчителів (виступи, лекції, інформаційні повідомлення).

З метою загального вивчення контингенту учнів, умов їхньої життєдіяльності, формування проблемного поля двічі на рік проводиться соціальна паспортизація всіх класів закладу.

internet

internet2

Page1

Page2

Кориcні посилання

Статистика відвідувань

001814160
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
819
2949
819
781694
18130
45286
1814160

Your IP: 54.221.76.68
Visitors Counter