Актуальні сторінки

Корисна інформація

Ліцейна асоціація омбудсменів "Феміда"

 

Ombudsmans 2017

 Представники ліцейної асоціації омбудсменів «Феміда» - 2017 р.

 

 Ombudsmans

Представники ліцейної асоціації омбудсменів «Феміда» - 2015 р.

 

Девіз: Порядний той, хто своє право вимірює своїм обов’язком (Г. Лакордер)

 

Омбудсмен (від швед. ombudsman «представник») — посадова особа, на яку покладаються функції контролю за дотриманням законних прав та інтересів громадян.

Система заснування органів, спрямованих на захист прав окремих осіб, розвинулась у Швеції, де в 1809 році був призначений перший у світі омбудсмен. За допомогою омбудсмена захисту прав дітей у багатьох країнах діти вперше отримали можливість самостійно відстоювати свої права.

Основними завданнями дитячих омбудсменів є:

- сприяння реалізації Конвенції ООН про права дитини у ліцеї;

- підвищення поінформованості дітей та громади міста про їхні права, через органи освіти та засоби масової інформації;

- моніторинг стану дотримання прав дітей в технічному ліцеї;

- вирішення питань, що стосуються захисту прав дітей, як пріоритетних у місцевих органах влади, а також сприяння змінам у ставлення громади міста до проблем дітей;

- надання конкретної допомоги дітям, права яких порушені, шляхом звернення до органів влади та правоохоронних органів.

Шановний друже!

Якщо тобі потрібна допомога, не вагайся!

Будь мужнім, вчися захищати свої права, які даються тобі як вільній людині! Для цього просто звернися особисто до омбудсменів ліцею.

 

Координатор – соціальний педагог Щорс Вадим Володимирович

foto 4 1

— Мене дуже зацікавила діяльність омбудсменів, — розповідає Максим Ровишин, омбудсмен ліцею, — і сподіваюсь, що відтепер права своїх однолітків ми зможемо відстоювати як на ліцейному рівні, так і на міському.  І дуже правильно, на мою думку, те, що з цього року розпочнемо знайомити та залучати до правовиховної роботи учнів початкової школи, які після нашої з ними співпраці, захочуть стати дитячими уповноваженими з прав дітей у своїх навчальних закладах. Адже хто як не учні знають краще, як допомогти у вирішенні проблем, з якими стикались самі.

Омбудсмени закладу проводять ряд навчально-пізнавальних заходів: виховні години й акції, вікторини й ділові ігри з правових питань та уроки-знайомства з Конвенцією ООН про права дитини, організовують зустрічі з представниками Кримінальної міліції у справах дітей, Служби у справах дітей та Службою  у справах сім’ї, дітей та молоді.

 

Для учнів 8-х класів та 9-х класів у закладі «Вінницький технічний ліцей» відбувся виховний захід на тему:  «Попередження та подолання насильства: роль правоохоронних органів у профілактиці правопорушень серед підлітків», проведений ліцейною асоціацією омбудсменів «Феміда».

Під час заходу було розглянуто теоретичні та практичні питання зі зазначеної проблеми, заслухано доповідь учня-омбудсмена Максима Ровишина на тему: «Закон суворий, але це - закон», під час якої йшла мова про права підлітків, закріплених за ними у законодавчих актах України, переглянули документальний фільм «Історія права», змоделювали правові ситуації.

У заході взяв участь представник ВКМСД Вінницького МВ УМВС України майор міліції Віталій Валерійович Льовкін, який наголосив на тому, що незнання закону не звільняє від відповідальності та пояснив як уникнути приводу до відділку міліції і яку відповідальність несуть батьки за вчинені дії неповнолітніми.

dsc09556 1 dsc09531 1
dsc09542 1 dsc09547 1
dsc09552 1 dsc09559 1

У ході Дня здоров’я омбудсменами ліцею було організовано пост омбудсменів «Феміда», де учням 8-10 класу було запропоновано відповісти на запитання вікторини  і перевірити їхні знання Конвенції ООН про права дитини.

foto 2

Члени ліцейської асоціації омбудсменів «Феміда» збираються щомісяця на засідання омбудсменів у закладі та представники асоціації відвідують міські засідання клубу омбудсменів «Бумеранг» при Вінницькому палаці дітей та юнацтва.

foto 3 2 foto 3 1

img 1787

 

 

Уповноважені з прав дітей (дитячі омбудсмени) м. Вінниці

 

Pysarenko

Антон Писаренко - міський омбудсмен VІ каденції

 

Galushko

 Анастасія Галушко -  міський омбудсмен VІ каденції

 

antonuk

 Марія Антонюк - міський омбудсмен VІ каденції

 

Starodub

Олександр Стародуб – міський омбудсмен V каденції

 

Bishtavi

Хайфа Біштаві – міський омбудсмен ІV каденції

 

Максим Ровишин - міський омбудсмен ІV каденції

 

Saharov

 Віталій Сахаров – міський омбудсмен ІІІ каденції

 

Асоціація омбудсменів рекомендує відвідувати інтернет-сторінку https://social-shchors.blogspot.com/, де всі бажаючі  зможуть дізнаватися  про діяльність асоціації омбудсменів закладу «Вінницький технічний ліцей».

Кориcні посилання