Історія ліцею

Вінницький технічний ліцей відкрито 1 вересня 1993 року.

Ліцей розташований у центрі м. Вінниці за адресою: вул. Монастирська, 4, на чудовому березі річки Південний Буг, у типовому приміщенні, яке було побудовано в 1912 році для першої головної гімназії міста. Загальна площа ліцею 4232 м2.

В 1907 р. у місті було відкрито один із найбільших закладів міста – чоловічу гімназію. Вона розмістилася в головному корпусі „Мурів”. В 1912 р. для гімназії побудували великий і зручний триповерховий будинок в південній частині „Мурів”. Будівля містила в собі одночасно жіночу та чоловічу гімназії. Чоловіча гімназія була розташована на третьому поверсі, а жіноча- на другому, а перший поверх займали службові приміщення.

З 2 лютого по 6 березня 1919 р. у приміщенні розташовується Міністерство освіти УНР, оскільки в цей час у Вінниці зупинилась Директорія, емігруючи з Києва на Захід від денікінського режиму.

В 1918-20 р.р. гімназія була перетворена у двокласне початкове училище з російською та українською мовами навчання.

В 1920 р. в приміщенні вже міститься Вінницький інститут народної освіти. Тут він існує до 1924 р., згодом переїжджає до Кам’янця-Подільського.

В 1926 р. в будівлі новий учбовий заклад – Український педагогічний технікум ім. І.Франка. Технікум отримує статус вищого навчального закладу.

В 1932 р. в будівлю переїжджає інститут соціального виховання. В 1933 р. він був перетворений у педагогічний інститут з 4-річним терміном навчання.

В 1935 р. педагогічний інститут знову реорганізовано в учительський з 2-річним терміном навчання, який 4 квітня 1937 р. отримав назву ім. М.Островського. В роки Великої Вітчизняної війни тут розміщувався центр підпільної роботи з молоддю, яким керував Іван Васильович Будаєв (Бутенко), в 1943 р. розстріляний гестапо.

Під час Другої світової війни приміщення було пошкоджено вогнем і учительський інститут перевели в нове приміщення.

У часи, коли директором був Андріанов П.О., тут навчався Кирилюк Є.П. – український літературознавець, академік Національної академії наук України. Після закінчення Вінницького учительського інституту Кирилюк Є.П. працював у Вінницькому повітовому й Подільському відділах народної освіти, учасник Другої світової війни, воював на Брянському та Сталінградському фронті.

Після реконструкції та ремонту будівлі у 1959-60 н.р. відкрилася середня школа №29. Навчання велось російською мовою. Англійська мова викладалась з першого класу. Здобували освіту 886 учнів.

Навчались у дві зміни:

І – 1,5-11 класи

ІІ – 2-4 класи.

Працювала їдальня. Директорами і заступниками були досвідчені педагоги: Калінін М.С., Корсунь П.К. Діяли гуртки: літературний, крєзнавчий, хімічний, фізичний, математичний, драматичний.

З 1975 р. тут починають працювати курси УВК.

1 вересня 1993 р. тут з’являється Україно-американський ліцей, який згодом реорганізовується у Вінницький технічний ліцей. Це був середній навчальний заклад у системі безперервного навчання для учнів 8-11 класів, які бажали здобути освіту за напрямками:

-інформатика та обчислювальна техніка,

-технологія та економіка виробництва,

-інженерія та менеджмент.

Прийом на І курс здійснюється на основі конкурсного відбору з числа учнів шкіл м. Вінниці та Вінницької області. За співбесідою зараховуються переможці та призери Всеукраїнських, обласних та міських олімпіад з математики і фізики та призери конкурсів технічної творчості.

Ліцей забезпечує завершення загальної освіти і поряд з цим поглиблену підготовку з фізики, інформатики, англіїської мови, а також допрофесійну підготовку за однією із спеціальностей.

Гордість ліцею – його випускники. Навчаючись у вузах, вони підтверджують якість знань, що отримали в ліцеї.

Для учнів шостих-сьомих класів шкіл м. Вінниці, що бажають навчатись в ліцеї, створені проліцейні групи, які працюють щосуботи по чотири години, починаючи з жовтня місяця кожного навчального року. Після закінчення навчання в проліцейних групах учні здають письмові екзамени з рідної мови, фізики, математики чи англійської мови та проходять психологічне тестування, що дає можливість визначити право на зарахування до ліцею.