Актуальні сторінки

Корисна інформація

Бібліотечна справа

Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою

необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника,

 ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною.

 

В. Сухомлинський

Завідуюча бібліотекою

Головащенко Таміла Володимирівна

 

7-1

Життєве кредо:

  • “Любити життя, і цінувати кожну його хвилину, нести радість, у книгах – шукати істину, у людях – мудрість».

Педагогічне кредо:

  • "… Найдосвідченіший педагог ніколи не повинен спинятися на досягнутому, бо якщо немає руху вперед, то неминуче починається відставання". В.О.Сухомлинський

Бібліотека закладу «Вінницький технічний ліцей» - це структурний інформаційний підрозділ ліцею, який забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням, педагогічному колективу, батькам учнів.

Бібліотека ліцею заснована в 1993 році і є головним навчальним кабінетом, де зосереджені і постійно поповнюються фонди художньої, періодичної, наукової літератури та підручників, навчальних і методичних посібників.

Станом на 21 січня 2017 року книжковий фонд бібліотеки складає 11981 примірників підручників та 4477 екземплярів художньої та методичної літератури. 

Мовний склад основного бібліотечного фонду:

  • книги українською мовою  – 46,9%;
  • книги російською мовою    – 49,6%;
  • книги англійською мовою  – 3%;
  • книги німецькою мовою     – 0,5%.

Бібліотечний фонд розміщений згідно з ББК і має вільний доступ для користувачів. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі тематичні полички: «Закон, за яким ми живемо», «Куточок символіки», «Нашому роду немає переводу», «Мій край – моя історія жива Поділля», «Книга – джерело знань», «Комп’ютерні технології», «З дитинства йдемо до Тараса», «Осяяні славою імена», «Як парость виноградної лози, плекайте мову», «Бібліотека пропонує ознайомитися».

Довідково-пошуковий апарат бібліотеки ліцею включає в себе: абетковий каталог, систематичний каталог, електронний каталог художньої та методичної літератури, підручників, систематичну картотеку статей, систематичну картотеку «Робота з обдарованими дітьми».

Важливим напрямком у роботі бібліотеки ліцею є інформаційна робота. Основну роль тут відіграють усні форми масової роботи – розповіді про історію книги та роботу бібліотеки, про правила користування, зберігання навчальної літератури, бібліотечно-бібліографічні заняття тощо.

Інформаційна робота серед педагогічного колективу включає в себе виступи на педагогічних радах та методичних об'єднаннях з інформаційними оглядами, оглядами періодичних видань на допомогу вчителю .

Щоденною кропіткою працею є виховання бібліотечно-бібліографічної культури ліцеїстів – у цьому допомагає актив бібліотеки «Друзі книги», який завжди бере активну участь у різних заходах (бібліотечні заняття, рейди-перевірки стану збереження підручників, благодійні акції «Подаруй бібліотеці книгу»).

Бібліотека ліцею перебуває на стадії корінного реформування, поступової трансформації у сучасний бібліотечно-інформаційний центр. Бібліотека ліцею оснащена комп`ютером, підключеним до мережі Інтернету, принтером.

Наша бібліотека завжди буде залишатися кабінетом №1 у ліцеї, фундаментом освіти і самоосвіти, скарбницею людських знань.

50

51

52

53

54


Слово про книгу

97618287

Книга - найбільш складне і велике диво, створене людиною.

Книга буде жити вічно. Зовнішній вигляд книги, звичайно, буде змінюватись. Книга на пальмових листках з вічними мініатюрами, які ніколи не вицвітають, мають мало загального із сучасними виданнями у глянцевих обкладинках. Але книга залишається книгою. Немає більш піднесеної радості, ніж щоденно через книгу входити у спілкування з наймудрішими людьми світу, відкривати нове у старому, читати і перечитувати.

Я читаю, отже , я мислю, я існую! Про любов до книги можна говорити без кінця. Книгу люблять старі і молоді, академіки та учні. Вона є у кожному домі. Найчастіше її називають другом. І хоч є багато великих бібліотек, де можна взяти і прочитати будь-яку книжку, книголюбу приємно мати свою книжкову шафу, щоб стояла вона завжди перед очима й красувалася рідкістю назв та вишуканістю палітурок.

Спілкування з книгою означає для нас не менше, ніж спілкування з людиною. Книга дарує безсмертя письменнику. Читаючи книгу, можна сьогодні почути письменника Cтародавнього Єгипту, літописців Новгорода і Києва.

Ми працюємо з книгою і, зокрема, з підручником. Через наші руки, і, звичайно, серце проходять тисячі книг. Ми їх не можемо не любити. Тому нам хочеться їх зберегти, адже книги створюють не для того, щоб вони стояли і припадали пилюкою на полицях , вони мусять бути в наших руках.

Сьогодні до наших послуг понад 700 млн. книжок, які зібрані у 45 тис. бібліотек усіх систем і відомств країни. Зокрема, бібліотечний фонд Вінницького технічного ліцею налічує 16458 примірників підручників, художньої і методичної літератури. 

Важливими осередками української культури, духовності народу є національні, великі наукові, універсальні та галузеві бібліотеки.

Цінність бібліотеки полягає в тому, що вона зберігає творіння людського розуму – наукове визнання – і цим забезпечує розвиток науки найціннішим, що залишається нащадкам від попередніх поколінь.


Бібліотечні уроки

100 0858

100 0965

100 0943

100 0947

100 0939

100 0850

bib 1

bib 4

bib 5

bib 3

Заходи проводились у Вінницькій обласній універсальній бібліотеці ім. А.К.Тімірязєва

B1

B2

Кориcні посилання

Статистика відвідувань

002158689
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
3532
1190
3532
1125200
60249
58867
2158689

Your IP: 54.224.91.246
Visitors Counter