Актуальні сторінки

Корисна інформація

Подорож до серця Галицької землі

Нещодавно ліцеїсти побували у захоплюючій подорожі до чарівного міста кави, де дороги покриті бруківкою і переважають вузенькі вулиці. Так, це місто Львів, яке принесло чимало веселих і радісних вражень. А головне – ця поїздка була пізнавальною. Львів багатий на історичні події, в ньому надзвичайно велика кількість історичних споруд, які доповнюють одна одну. Тут кожен будинок, вулиця дихають власними історіями та неповторними легендами, від яких перехоплює подих.

На початку подорожі ліцїсти відвідали Арену Львів – третій найдорожчий стадіон в історії України. Арену збудували для проведення матчів чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Після спортивної локації учні відвідали місце, з яким пов'язано чимало подій наукового, громадсько-політичного і творчого життя Львову – будинок вчених. Він збудований у стилі необароко. На цьому місці зняли фільм «Д' Артаньян і три мушкетери». Також тут часто фотографуються львівські молодята.

Відвідуючи Львів, важко пройти осторонь Собора Святого Юра, який вважався головною святинею українських греко-католиків. Тут всі присутні дізналися про багатовікову історію собору і його значення в історії Україні .

Львівська бруківка приховує під собою безліч тунелів та підземель. Ліцеїсти відвідали підземелля костелу отців Єзуїтів – рештки мурів княжих часів. Там можна побачити залишки побутової кераміки 16 століття і фрески 17 століття, а також найцікавішу знахідку цього підземелля – вирізьблений саркофаг архієпископа Миколи Вижицького.

Після подорожі до Львова наступного дня учні відвідати Дрогобич, де навчався видатний український письменник Іван Франко. Також побували в гімназії, де письменник здобував освіту. Нині це педагогічний інститут імені Івана Франка. Також учні відвідали меморіал Бруно Шульца – польського письменника та художника.

Продовжуючи вивчати історію життя Івана Франка, ліцеїсти вирушили до Нагуєвичів – місця, де народився і проводив своє дитинство письменник. В основу відтворення садиби покладено нарис-спогад Франка «Моя вітцівська хата», де він описав зовнішній і внутрішній вигляд кожної будівлі. У садибі батьків зібрані речі побуту, посуд, одяг часів письменника. Зберігаються цінні реліквії: дитяча колиска, дзеркало в дерев’яній оправі, мисник та інше.

Загалом від поїздки всі отримали море позитивних емоцій, а також збагатили свою скарбничку знань новими повчальними та цікавими історіями популярних місць України.

Автор: Вероніка Варшавська, ІТН-3 (гурток журналістики КЗ «ВТЛ»)

8278

8379

8381

1

2

3

Кориcні посилання